Avoimuus on tärkeää seuran toiminnalle ja sen takia Sudet Salibandyn johtokunta avasi oman toimintansa tiedotuskanavan kotisivuille. Tiedotuskanavalla johtokunta julkaisee lyhyen yhteenvedon kokouksissa käsitellyistä ajankohtaisista aiheista ja tulevaisuuden linjauksista.

Tiedotuskanava on uusi palvelu seuran jäsenille, yhteistyökumppaneille, muille sidosryhmille sekä seuran toiminnasta kiinnostuneille. Se löytyy kotisivuilta Toiminta otsikon alta omana osiona Sudet Salibandy ry johtokunta tiedottaa. Nyt siellä on julkaistu ensimmäinen tiedote alaotsikolla: Sudet Salibandy ry johtokunnan tiedote 14.8.2018 pidetystä kokouksesta. Tulevaisuudessa jokaiselle tiedotteelle tulee oma alaotsikko helpottamaan tiedotteen löytämistä.

Tämä sivuston osio on Sudet Salibandy ry:n johtokunnan tiedotuskanava:

https://sudetsalibandy.fi/toiminta/sudet-salibandy-ry-johtokunta-tiedottaa/