Hei.

Kausi onkin pyörähtänyt jo monella juniorijoukkueella käyntiin, samoin myös miesten edustusjoukkueella. Kaksi kotipeliäkin on jo ehditty pelata ja edellisestä kotiottelusta saimme jo voittotilinkin auki. Molemmissa kotiotteluissa on ollut erittäin mukavasti seuran omaa väkeä paikanpäällä (304 ja 188) katsomassa kun oman kylän jätkät pelaavat ja luomassa hyvää tunnelmaa. Samoin molempien otteluiden osalta juniorijoukkueiden kahvio- ja lipunmyyntivastuut ovat hoituneet erittäin hienosti! Kiitos kaikille mukana olleille jo tässä vaiheessa!

Haluamme kehittää ottelutapahtumaa tulevan kauden aikana entistä enemmän ja nyt olemmekin toisella kartoituskierroksella löytyisikö meiltä seuran sisältä lisää innokkaita ihmisiä kehittämään kotiotteluita. Korvaukseksi saat hyvänmielen lisäksi nauttia kahvion antimista sekä olla osallisena Kouvolan ykkösjoukkueen matkassa mukana. Mikäli et kykene sitoutumaan koko kaudeksi niin sekään ei haittaa, kaikki mahdollinen apu tulee joukkueellemme tarpeeseen!

Ottelutapahtumavastaava

– Ottelutapahtuman kokonaisuuden kehittäminen

Kotiottelun tunnelman luonti (Musiikki & screenin hyödyntäminen)

– Tommi Jaatinen (Musiikki)

Ottelukuvaaja (video)

Ottelukuvaaja (kuva)

– Emma Jaatinen

– Juha Tenhonen

Toimitsijaesimies

– Ari-Pekka Turunen

Toimitsijat

– Pekka Siitonen (pöytäkirja)

– Jyrki Ekroth (pöytäkirja)

– Vielä olisi muutamalle tarvetta

– Ari-Pekka Turunen (kuuluttaja)

Kahvio- ja VIP-tilavastaava

Kaipaisimme kahviokokonaisuudesta vastaavaa henkilöä kehittämään tarjottavia palveluita otteluissa

Kahvio

– Juniorijoukkueet hoitavat vuorollaan

Joukkueen visuaalinen ilme

– Jonna Savolainen

Järjestyksenvalvonta

Timo Granqvist

Toimitus

Kaksi henkilöä on mukana

JÄLJELLÄ OLEVAT KOTIOTTELUT:

29.10.2016

18.12.2016

22.1.2017

11.2.2017

19.2.2017

25.2.2017

2.3.2017

Mikäli tunsit välitöntä halua osallistua Susiperheen lippulaivan matkaan, haluaisit kuulla lisätietoja tai sinulla olisi vinkata kehityskohteita tai sopivia henkilöitä mukaan matkaan, otathan yhteyttä: terolaurila@windowslive.com / 040-4635850

Ystävällisin terveisin

Tero Laurila

Edustusjoukkueen Jojo/GM/Valmentaja