SijoitusJoukkueOttelutVoitotJA voitotJA tappiotTappiotTehdytPäästetytPisteet
1.Van Gils Commanders1110001863330
2.Kalliit Taiteilijat118111653327
3.CHC119002643927
4.Tappajahait118012533925
5.FC Alamäki116203693622
6.IBK Turistit115114705618
7.Apaty115015494516
8.AC Tuomakset114007455112
9.Puu ja tarhurit114007575812
10.Kaslink11110919865
11.Sooloilijat11101935694
12.AC Kanuunat110001117880
SijoitusNimiJoukkueMaalitSyötötPisteet
1.Vainio MikkoVan Gils Commanders12+1931
2.Aaltonen TuukkaVan Gils Commanders14+923
3.Räty SamiFC Alamäki15+722
4.Aalto KimmoCHC13+922
5.Vihervaara TopiFC Alamäki11+1021
6.Turunen HenriIBK Turistit10+818
7.Piispa ToniSooloilijat12+416
8.Salomaa IiroKalliit Taiteilijat10+616
9.Salminen HenriVan Gils Commanders9+615
10.Malmström PatrikIBK Turistit11+314
11.Huusko JouniApaty10+414
12.Ala-Outinen VilleVan Gils Commanders8+614
13.Lehmonen AnttiApaty8+614
14.Juntunen VilleVan Gils Commanders5+914
15.Ripatti AleksiAC Tuomakset7+613
16.Pöntinen PetriKalliit Taiteilijat4+913
17.Räsänen NiilaPuu ja tarhurit8+412
18.Koski JanneKalliit Taiteilijat5+712
19.Perttola JuhoFC Alamäki7+310
20.Ruhanen CasparTappajahait6+410
21.Manninen TommiKalliit Taiteilijat7+29
22.Laitinen JaniFC Alamäki6+39
23.Sigvart AriCHC4+59
24.Kenttälä JuhoKalliit Taiteilijat3+69
25.Tankka JoonaKalliit Taiteilijat7+18
26.Lipiäinen PyryTappajahait6+28
27.Appwlgreen JaniTappajahait5+38
28.Vitikainen EetuIBK Turistit5+38
29.Kiviranta KimKaslink4+48
30.Laurila TeroKalliit Taiteilijat4+48
31.Liikka PasiIBK Turistit7+07
32.Jaatinen JereTappajahait5+27
33.Lakanen TeroCHC5+27
34.Pelkonen VilleIBK Turistit5+27
35.Lindholm VesaVan Gils Commanders4+37
36.Loippo TeemuSooloilijat4+37
37.Rantala JuhoAC Tuomakset4+37
38.Ripatti AnssiAC Tuomakset4+37
39.Vanhatalo SamiCHC6+06
40.Jokela SamiPuu ja tarhurit5+16
41.Loikala VilleAC Tuomakset4+26
42.Mankki TeemuTappajahait4+26
43.Itkonen IlariSooloilijat4+16
44.Hassan SakariTappajahait3+36
45.Melin PaavoPuu ja tarhurit3+36
46.Pienmunne TeemuKalliit Taiteilijat3+36
47.Salo MiikaFC Alamäki2+46
48.Tankka MiikaKalliit Taiteilijat2+46
49.Kiiski SamiApaty1+56
50.Salonen MikaVan Gils Commanders5+05
51.Ihaksi NiiloTappajahait2+35
52.Matola MarttiPuu ja tarhurit2+35
53.Toikka ToniFC Alamäki2+35
54.Vainio JasseIBK Turistit2+35
55.Haaja MarkoSooloilijat1+45
56.Niskanen ErnoCHC1+45
57.Patari JereFC Alamäki0+55
58.Turunen LauriIBK Turistit0+55
59.Ahola ArttuVan Gils Commanders4+04
60.Runtti JukkaKaslink4+04
61.Ahomies VilleTappajahait3+14
62.Sorvo EeroVan Gils Commanders3+14
63.Toikander MikkoApaty3+14
64.Lyyra PetrusKaslink2+24
65.Piipponen EelisIBK Turistit2+24
66.Siimes TeemuCHC2+24
67.Vitikainen IiroIBK Turistit2+24
68.Arveli MarkusTappajahait1+34
69.Kuisma JukkaSooloilijat1+34
70.Pirinen MarkoCHC1+34
71.Pullinen MikaCHC1+34
72.Mikkola JuhoTappajahait0+44
73.Harju MarkoSooloilijat3+03
74.Ikonen JariCHC3+03
75.Kiuru MatiasKalliit Taiteilijat3+03
76.Puranen AapoAC Tuomakset3+03
77.Hoppman MarkoPuu ja tarhurit2+23
78.Hakala JesseVan Gils Commanders2+13
79.Lautala AnttiPuu ja tarhurit2+13
80.Pöljö PetteriAC Kanuunat2+13
81.Sorvo AtteVan Gils Commanders2+13
82.Uusimäki TeemuTappajahait2+13
83.Valojää EeroKalliit Taiteilijat2+13
84.Veskoniemi MikaTappajahait2+13
85.Danielsbacka JariApaty1+23
86.Hyötyläinen JyrkiVan Gils Commanders1+23
87.Mikkola TuomasCHC1+23
88.Mäkelä JukkaCHC1+23
89.Suleva MiikaPuu ja tarhurit1+23
90.Holmberg JoonasSooloilijat0+33
91.Kataja PetriTappajahait0+33
92.Pöntinen KimmoKalliit Taiteilijat0+33
93.Teräsvuori LauriIBK Turistit0+33
94.Väkevä PetteriIBK Turistit0+33
95.Hokkanen KostiKalliit Taiteilijat2+02
96.Kalenius KalleKalliit Taiteilijat2+02
97.Helin TeroCHC1+12
98.Pellinen AapoAC Tuomakset1+12
99.Ryynänen TomiCHC1+12
100.Halmi JoelSooloilijat0+22
101.Piipponen LeeviIBK Turistit0+22
102.Päivärinta JaakkoCHC0+22
103.Pönkä MarkusAC Tuomakset0+22
104.Rantanen TopiKaslink0+22
105.Toivonen TopiSooloilijat0+22
106.Niemi LauriPuu ja tarhurit5+61
107.Anttolainen TuomoFC Alamäki1+01
108.Danska ToniApaty1+01
109.Haaja MikaSooloilijat1+01
110.Kaarlenpoika MarkoKaslink1+01
111.Kallonen JarkkoPuu ja tarhurit1+01
112.Karvonen TeemuCHC1+01
113.Koskinen VeliAC Kanuunat1+01
114.Laurila TeemuKaslink1+01
115.Lautala JoonaPuu ja tarhurit1+01
116.Leikola MikaAC Tuomakset1+01
117.Myllynen NikoApaty1+01
118.Seppälä JyriPuu ja tarhurit1+01
119.Greijus AsmoApaty0+11
120.Henttonen RikuFC Alamäki0+11
121.Kotiranta TopiTappajahait0+11
122.Mäkynen JaroAC Kanuunat0+11
123.Mörkö EskoAC Kanuunat0+11
124.Palm MatiasKalliit Taiteilijat0+11
125.Peni SakariKaslink0+11
126.Rantala AatuAC Tuomakset0+11
127.Sakki TeemuIBK Turistit0+11
128.Vainio VesaCHC0+11
129.Valve AleksanteriAC Tuomakset0+11
130.Valve AmosAC Tuomakset0+11
16.10.2016 Lyseon Liikuntahalli
10.20FC AlamäkivsVan Gil Commanders1-8
11.00TappajahaitvsPuu ja tarhurit8-4
11.40Kalliit TaiteilijatvsFC Alamäki4-5 ja
12.20Van Gil CommandersvsTappajahait5-2
13.00KaslinkvsKalliit Taiteilijat1-10
13.40Puu ja tarhuritvsApaty3-7
14.20AC KanuunatvsTappajahait0-6
15.00KaslinkvsSooloilijat5-4 ja
15.40ApatyvsKalliit Taiteilijat3-4
16.20SooloilijatvsAC Kanuunat6-1
22.10.2016 Valkealatalo
10.20AC KanuunatvsIBK Turistit7-15
11.00Puu ja tarhuritvsCHC5-7
11.40IBK TuristitvsVan Gil Commanders1-6
12.20Puu ja tarhuritvsAC Kanuunat12-3
13.00CHCvsTappajahait7-1
13.40FC AlamäkivsAC Kanuunat14-0
14.20Van Gil CommandersvsKaslink12-4
15.00TappajahaitvsFC Alamäki7-5
15.50KaslinkvsFC Alamäki2-8
30.10.2016 Lyseon Liikuntahalli
10.20ApatyvsAC TuomaksetSiirretty 8.1
11.00KaslinkvsIBK TuristitSIIRRETTY 8.1
11.40CHCvsApaty6-2
12.20Kalliit TaiteilijatvsAC Tuomakset7-3
13.00Van Gil CommandersvsCHC10-5
13.40AC TuomaksetvsIBK Turistit4-8
14.20AC KanuunatvsCHC4-6
15.00IBK TuristitvsKalliit Taiteilijat2-5
15.40Kalliit TaiteilijatvsAC Kanuunat9-2
16.20RästipelivsRästipeli
6.11.2016 Lyseon Liikuntahalli
10.20Kalliit TaiteilijatvsTappajahait6-5 ja.
11.00CHCvsAC Tuomakset5-3
11.40IBK TuristitvsSooloilijat6-2
12.20CHCvsKalliit Taiteilijat0-4
13.00Van Gil CommandersvsSooloilijat12-2
13.40Kalliit TaiteilijatvsPuu ja tarhurit5-3
14.20SooloilijatvsAC Tuomakset5-8
15.00Puu ja tarhuritvsIBK Turistit4-6
15.40AC TuomaksetvsVan Gil Commanders3-6
16.20IBK TuristitvsApaty6-5 ja
17.00KaslinkvsIBK TuristitSIIRRETTY 8.1
27.11.2016 Korian Monitoimitalo
10.20FC AlamäkivsAC Tuomakset8-1
11.00SooloilijatvsTappajahait4-6
11.40CHCvsFC Alamäki5-3
12.20AC TuomaksetvsTappajahait2-5
13.00ApatyvsSooloilijat5-3
13.40KaslinkvsCHC0-5
14.20Van Gil CommandersvsApaty10-4
15.00Puu ja tarhuritvsKaslink5-0
11.12.2016 Kuusankosken Urheilutalo
10.20IBK TuristitvsTappajahait 3-4
11.00ApatyvsKaslink 5-0
11.40CHCvsSooloilijat 3-7
12.20TappajahaitvsApaty 4-3
13.00FC AlamäkivsIBK Turistit 6-5 ja
13.40KaslinkvsTappajahait 0-5
14.20Van Gil CommandersvsKalliit Taiteilijat 7-5
15.00SooloilijatvsKalliit Taiteilijat 2-6
15.40Van Gil CommandersvsPuu ja tarhurit 4-6
16.20AC KanuunatvsVan Gil Commanders 0-5
8.1.2017 Lyseon Liikuntahalli
10.20ApatyvsAC Tuomakset 4-2
11.00AC KanuunatvsApaty 0-5
11.40Puu ja tarhuritvsFC Alamäki 5-6
12.20AC TuomaksetvsAC Kanuunat 5-0
13.00ApatyvsFC Alamäki 6-7
13.40AC TuomaksetvsKaslink 8-0
14.20SooloilijatvsPuu ja tarhurit 5-7
15.00KaslinkvsAC Kanuunat 5-0
15.40FC AlamäkivsSooloilijat 6-2
16.20Puu ja tarhuritvsAC Tuomakset 3-6
17.00KaslinkvsIBK Turistit 2-14
17.40IBK TuristitvsCHC 4-11
15.1.2017 Lyseon Liikuntahalli FINAALIPÄIVÄ
10.20Van Gils Commandersvs AC Tuomakset
11.00Kalliit Taiteilijatvs IBK Turistit
11.40CHCvs Apaty/FC Alamäki
12.20Tappajahaitvs Apaty/FC Alamäki
13.00Runkosarjan paras jatkajavs Runkosarjan heikoin jatkaja
13.40Runkosarjan 2. paras jatkajavs Runkosarjan 2. heikoin jatkaja
14.20PRONSSIvs
15.00FINAALIvs

Hallisarjan pykäliä pähkinänkuoressa:

– Otteluissa noudatetaan SSBL-pelisääntöjä.

– Sarjamaksu 275€ tilille Sudet Salibandyjaosto FI52 5750 0120 0956 83

– Sarjamaksu tulee hoitaa ennen joukkueen ensimmäistä ottelua. Viestikenttään joukkueen nimi.

– Tuomarimaksu 7€/peli molemmilta joukkueilta.

– Peliaika 2x15min. Viimeinen minuutti tehokasta peliaikaa.

– Pelaaja saa edustaa vain yhtä joukkuetta. Poikkeuslupia mm. silloin jos ei saa vähintään 1+5 kokoonpanoa kasaan otteluun. Poikkeusluvat myöntää tuomari.

– II-divisioona tai korkeammalla pelaavia pelaajia saa olla 3kpl joukkueen yhdessä pelissä.

– 27.3.2016 mennessä lähettäkää joukkueenne pelaajalista pelinumeroineen. Sarjassa pidetään pistepörssi.

– Pelipäivän ensimmäisten joukkueiden tulee saapua hallille klo 10.00 kasaamaan kaukaloa. Näin ensimmäinen ottelu saadaan käyntiin klo 10.20. Päivän viimeisen pelin joukkueet purkavat kaukalon.

– Pisteet varsinaisen peliajan voitosta 3p, jatkoaika voitosta 2p, jatkoaika tappiosta 1p ja varsinaisen peliajan tappiosta 0p.

– Sarjataulukossa tasapisteissä olevien joukkueiden järjestyksen määrittää keskenäisen(ten) ottelujen pisteet -> maaliero -> tehdyt maalit jne.

– Jatkoaika pelataan maximissaan viiden minuutin pituisena 3vs3 pelinä. Peliaika juoksevana. Peli päättyy heti toisen joukkueista tehdessä maalin. Mikäli 5min kuluessa ei synny maalia, saavat molemmat joukkueista 1p.

– 8 parasta pleijareihin. Puolivälierät pelataan näin: Runkosarjan 1 valitsee vastustajan ensimmäisenä, tämän jälkeen runkosarjan 2 jne.

– Finaalia lukuunottamatta pleijareissa mahdolliset jatkoajat pelataan samalla tavalla kuin runkosarjassa.

– Välieräparit normaalisti eli runkosarjan paras vs runkosarjan heikoin jatkaja.

– Finaalissa peliaika 2x20min ja tarvittaessa 5min jatkoaika 5vs5 peliä -> rankkarit.

– Kolme parasta palkitaan pokaalein ja voittaja saa ilmaisen osallistumismaksun syksyn 2016 kaudelle!

– Mahdollisista ottelusiirroista pitää olla yhteydessä minuun. Siirron on sovittava molemmille joukkueille. Mikäli joukkue ei saavu peliin, tuomitaan ottelu hävityksi 5-0 ja mahdollisesti hylätään sarjasta.

Tähän kaivetaan aikanaan pölyttyneestä kirjahyllystä tiedot hallisarjan historian kaikista voittajista.